Офіційний сайт медичного центру АНІКО
тепер за адресою http://aniko-mc.com

Автоперехід за новою адресою відбудеться за 10 секунд

Шановні відвідувачі з 1 вересня 2011 року дана версія сайту не буде підтримуватися.КОРИСНА ІНФОРМАЦІЯ ДЛЯ ПАЦІЄНТІВ І ЛІКАРІВ

Сучасний підхід до питань, пов’язаних з діагностикою та лікуванням

хропіння і обструктивного апное сну
 

Ю.Н. Погорецький, к.м.н., доцент кафедри кардіології і функціональної діагностики НМАПО ім. П.Л. Шупика, президент Української Асоціації медицини сну:

Інформаційний вакуум навколо проблеми хропіння, апное (зупинки дихання уві сні), а також інших порушень сну, необгрунтовано відсунув на задній план медичної практики в Україні проблеми пацієнтів, пов’язаних з даною патологією.

Статистика свідчить, що населення віком 30 років має дані проблеми у 5-7 %, у людей старше 60 років частота даної патології складає 30%  у чоловіків і біля 20% - у жінок. У людей у віці понад 65 років частота складає  60%.

30% всього дорослого населення постійно хропить уві сні. При тяжких формах синдрому обструктивного апное сну може спостерігатись до 400-500 зупинок дихання за ніч, що загалом складає до 3-4 годин і призводить до гострого недостатку кисню, що суттєво збільшує ризик розвитку серйозних серцево-судинних ускладнень: артеріальна гіпертензія, порушення ритму, інсульт, інфаркт міокарду, раптова смерть уві сні.

Доказаним є той факт, що терапія цих захворювань у таких пацієнтів є неефективною. У світі визнано, що для лікування пацієнтів з артеріальною гіпертензією, порушенням ритму, цукровим діабетом, гіпотеріозом, порушенням метаболізму та еректильною дисфункцією обов’язковим стандартом є поєднання з діагностикою та лікуванням хропіння і апное.

Сьогодні успішно всі ці проблеми вирішуються в першій сомнологічній лабораторії в Україні в м. Києві (інформація на сайті) та в  новоствореному Центрі порушень сну, який розміщений на базі медичного центру «Аніко» м. Рівне вул. Княгиницького, 5 А  тел. 067 3643108).

Занурення в сон… Хропіння… Зупинка дихання…

Як розпізнати апное сну?

Можливо, Ви хропите уже багато років і Ваші рідні занепокоєні цим. Вночі Ви перестаєте дихати, і у Вашій спальні наступає повна тиша. Інколи це продовжується кілька секунд, інколи більше хвилини…

Раптово Ви хропите і знову починаєте дихати. І так продовжується цілу ніч. Зранку Ви відчуваєте себе сонним, скаржитеся на головну біль, скованість м’язів плечей і потилиці. Протягом дня Вам постійно хочеться спати, знижується концентрація уваги, підвищується дратівливість. Можливо, останнім часом у Вас з’явилися проблеми в інтимному житті? Або недавно Ви мало що не заснули за кермом?

 Для того, щоб справитися з проблемою, необхідно, як мінімум знати про неї.

Ми хочемо розповісти Вам:

  • які небезпечні порушення дихання ховаються за «невинним» нічним хропінням,
  • як розпізнати зупинку дихання уві сні (апное),
  • які наслідки можуть виникнути, якщо не почати своєчасне лікування.

Синдром обструктивного апное сну

Стан, який характеризується наявністю хропіння, періодичним спаданням верхніх дихальних шляхів на рівні глотки і зупиненням легеневої вентиляції при зберіганні дихальних зусиль, зниженням рівня кисню у крові, грубої фрагментації сну і надлишкової денної сонливості.
При зупинці дихання уві сні (апное) протягом більше 10 секунд, які повторюються від 5 до 10 раз в годину, організм починає серйозно страждати від гіпоксії через відсутність достатньої кількості кисню, внаслідок чого мозок отримує сигнали тривоги, які викликають екстренні прокидання.

Додаткову інформацію Ви можете переглянути на сайті:  ukrtelemed.com.ua

Відгуки пацієнтів  - на головній сторінці: aniko.yolasite.com.

Синдромом нічного апное медики називають періодичні зупинки дихання під час сну. Фахівці розрізняють дві форми апное сну - обструктивного і центрального походження.

При центральному апное сну (ЦАС) зупинки дихання відбуваються через порушення роботи мозку і серця. При обструктивному апное сну (ОАС) спляча людина задихається через звуження (обструкції) верхніх дихальних шляхів. Так як під час сну мускулатура тіла, у тому числі мускулатура глотки і м'якого піднебіння, розслабляються, то корінь язика може западати. Одночасно діафрагма (головний дихальний м'яз організму) продовжує скорочуватися, отримуючи від мозку «дихальні» імпульси. У дихальних шляхах виникає негативний тиск, через що дихальні шляхи спадаються. Через зупинки дихання організм починає страждати від гіпоксії (кисневого голодування) - мозок отримує сигнали тривоги і змушує організм екстрено прокидатися.

Люди, які задихаються уві сні, не тільки хропуть і заважають іншим, але й самі відчувають неприємності і складності. А в денний час невиспаний мозок (про що людина не завжди здогадується, бо не пам'ятає своїх численних пробуджень), погано міркує. Вважається, що розсіяна увага, уповільнена реакція і нейропсихологічні розлади хропунів пов'язані з нестачею сну.

Італійські нейрофізіологи під керівництвом Миколи Канесса (Nicola Canessa) з університету Сан-Рафаеля (Vita-Salute San Raffaele University) вирішили не списувати проблеми пацієнтів на елементарний недосип. І тому порівняли МРТ здорових людей і пацієнтів, які страждають ОАС. У комплексі з анатомо-морфологічним дослідженням мозку вчені оцінювали настрій і когнітивні здібності випробовуваних - короткострокову та довгострокову пам'ять, пильність, увагу, абстрактне мислення.

Нейробіологи виявили, що у пацієнтів з ОАС не вистачає сірої речовини. Більше того, в деяких ділянках мозку, які контролюють виконання функцій високого порядку (абстрактне мислення і вирішення складних завдань), сірої речовини особливо мало!

Результати МРТ не суперечили результатам інтелектуальних і психологічних тестів. Пацієнти з ОАС насправді гірше справлялися зі всіма завданнями - були менш кмітливими та уважними. Це означає, що денні проблеми хропунів (пацієнтів з ОАС) пов'язані не з браком сну безпосередньо, а з деструктивними змінами мозку, які спровоковані гіпоксією, - за висновком Вінченсо Кастронова (Vincenza Castronovo), клінічного фізіолога з Центру розладів сну (Sleep Disorders Center).
 

МЕТА - Украина. Рейтинг сайтов
Оперативна розробка вебсайтів
 
Make a Free Website with Yola.